5 rzeczy na które musisz zwrócić uwagę, ucząc się języka obecego

Uczniowie w szkole językowej siedzą przy stole a obok nich stoi nauczycielka

Artykuł partnera.

Chcesz swobodnie władać językiem obcym? Zależy Ci na tym, by czas spędzony na nauce przynosił jak największe efekty? Wprowadź w życie 5 poniższych podpowiedzi, a szybko zobaczysz rezultaty.

1. Wybór szkoły językowej

Podstawą jest znalezienie nauczyciela, który pomoże Ci zgłębić wiedzę, zachęci Cię do nauki, będzie umiał w ciekawy sposób przedstawić najnudniejsze tajniki zagadnień gramatycznych. Zapisz się do szkoły z doświadczeniem, która wypracowała skuteczny system edukacyjny i może się pochwalić zarówno dużymi sukcesami, jak i sympatią kursantów.

2. Metoda nauczania oraz narzędzia

Nawet najbardziej zdeterminowany dorosły może się zniechęcić, gdy lekcje przebiegają w sposób monotonny, a nauka bazuje na wkuwaniu słówek i dialogów na pamięć. Wybierając szkołę językową, zwróć uwagę na to, jakie stosuje metody nauczania oraz z jakich narzędzi korzysta. Postaw na techniki, angażujące uczestników kursów, które aktywizują umysł i zachęcają do pełnego zaangażowania.

3. Motywacja

Dlaczego chcesz się uczyć danego języka? Bo tak wypada? Bo wszyscy się uczą? Bo chcesz komuś zaimponować? Bo znajomość języków otwiera wiele drzwi w życiu zawodowym? Tego rodzaju cele są mało wartościowe. Znajdź powód w sobie. Powinien być sprecyzowany. Co Ty konkretnie dzięki temu osiągniesz? Chcesz się uczyć angielskiego, by wygodniej było Ci podróżować po świecie? A może zależy Ci na zdobyciu wyższego stanowiska, na którym wymagany jest biegły angielski? Mając określoną motywację, łatwiej jest dążyć do celu, nawet w chwilach zwątpienia.

4. Systematyczność

Język obcy to nie jazda na rowerze. Jeśli nie będziesz go używać, zacznie stopniowo znikać z szufladek Twojego umysłu. Ucz się regularnie.

5. Używaj języka w praktyce

Gdyby mechanik samochodowy czytał tylko instrukcje obsługi pojazdów, nigdy nie umiałby ich skutecznie naprawić. Kluczem do sukcesu jest praktyka. To samo dotyczy języków obcych. Fantastyczne efekty dają lekcje z native speakerami, którzy porozumiewają się na zajęciach wyłącznie w języku, którego uczą. Nie bój się, że popełnisz błąd, nikt Cię za niego nie oceni, naucz się porozumiewać. Słuchaj też piosenek w danym języku, oglądaj filmy, czytaj książki, nawet jeśli musisz zacząć od tych dla 6-latków.

Wszystkie z powyższych punktów pomoże Ci zrealizować szkoła językowa Avalon w Lublinie. Znajdziesz tu wsparcie, świetnie przeszkoloną kadrę, która wypracowała efektywne metody nauczania, native speakerów, którzy zachęcają do konwersacji oraz wspaniałą atmosferę, za którą będziesz tęsknić między poszczególnymi zajęciami.