Certyfikat PRINCE2®. Dlaczego warto go posiadać?

Certyfikat PRINCE2®

Chcesz budować konkurencyjną przewagę firmy, podnosząc efektywność działań i kompetencje zespołów projektowych? Albo jesteś pracownikiem, który zamierza zwiększyć swoją wartość i kompetencje w oczach pracodawcy? Sprawdź, jak i dlaczego może Ci w tym pomóc uzyskanie certyfikacji PRINCE2.

Czym jest PRINCE2?

PRINCE (ang. PRojects IN Controlled Environments) to jedna z najpopularniejszych metodyk zarządzania projektami stosowana od 1989 roku. Powstała na podstawie doświadczeń brytyjskich specjalistów z różnych dziedzin. Metodyka proponuje podział projektu na mniejsze etapy, definiujące działania specjalistyczne, zarządcze i administracyjne. Dzięki temu PRINCE2 może być z sukcesem wykorzystywana w różnorodnych projektach, niezależnie od ich skali czy złożoności.

Początkowo standard PRINCE dotyczył jedynie centralnej administracji publicznej w Wielkiej Brytanii. Od 1996 roku może on już być stosowany w dowolnym obszarze. W kolejnych latach powstawały nowe wersje tej metodyki (odpowiednio w latach 2005, 2009 i 2017). W 2020 roku zmieniono nazwę standard z 2017 na PRINCE2 6th edition. Kompetencje w jej zakresie poświadcza uzyskanie międzynarodowego certyfikatu.

Dlaczego warto posiadać certyfikat PRINCE2?

Znajomość metodyki i zdobycie międzynarodowych certyfikatów PRINCE2 pozwala pracownikom utożsamiać się bardziej z każdym projektem oraz osobami, które go organizują. Zapewnia strukturę organizacyjną z przyporządkowanymi rolami i zakresem obowiązków, odpowiedzialnością i uprawnieniami. Dlatego, pomijając już korzyści wynikające z samego opanowania metodyki, wskażmy teraz podstawowe profity wynikające z posiadania certyfikatu PRINCE2:

Dla pracowników:

 1. Podniesienie wartości certyfikowanego specjalisty na rynku pracy.
 2. Możliwość awansu i uzyskania wyższych zarobków.
 3. Wzrost efektywności działań.
 4. Poprawa komunikacji w projekcie i w zespole.
 5. Podniesienie komfortu pracy.
 6. Otwarcie drzwi do kolejnych ścieżek rozwoju zawodowego.

Dla firmy:

 1. Podniesienie wartości firmy posiadającej certyfikowanych specjalistów.
 2. Wzrost przewagi konkurencyjnej.
 3. Skuteczniejszy outsourcing.
 4. Budowanie wizerunku pracodawcy inwestującego w rozwój i kompetencję pracowników.
 5. Lepsza organizacja pracy w zespołach.
 6. Wzrost efektywności działań projektowych.
 7. Poprawa komunikacji i redukcja występowania konfliktów między pracownikami.

Certyfikat PRINCE2®

Jak zdobyć certyfikat PRINCE2?

Jeśli chcesz zdobyć certyfikat PRINCE2 lub zagwarantować możliwość jego uzyskania swoim pracownikom, skorzystaj ze szkolenia PRINCE2® 6th edition. Udział można wykupić jednorazowo lub w ramach subskrypcji Inprogress Plus. Zapisy prowadzone są za pośrednictwem strony www (jednorazowe) lub dedykowanej aplikacji (subskrypcja).

Organizator oferuje szkolenia zarówno stacjonarne, jak i online (na żywo). Można je realizować w 3 trybach: standardowym (w tygodniu), przyśpieszonym (Fast-Track) albo wieczorowym (w tygodniu od godziny 18 do 21), w 2 językach (polski albo angielski) i na 2 poziomach zaawansowania: PRINCE2 Foundation lub PRINCE2 Practitioner. Każde przygotowuje do egzaminu pozwalającego na uzyskanie certyfikacji na właściwym poziomie.

Od 1 listopada 2019 roku szkolenia z pakietu AXELOS, do którego zalicza się PRINCE2, można realizować wyłącznie w pakiecie z egzaminem. Oznacza to, że nie istnieje możliwość udziału w akredytowanym kursie bez wykupienia i podejścia do egzaminu.

PRINCE2® jest zarejestrowanym znakiem towarowym należącym do AXELOS Limited i używanym za zgodą AXELOS. Wszelkie prawa zastrzeżone. Swirl logo™ jest znakiem towarowym należącym do AXELOS Limited.