Jak pozbyć się podrażnień po goleniu zarostu?

Mężczyzna nakłada olejek na podrażnioną skóre po goleniu

Golenie brody i wąsów to szybki, tani i skuteczny sposób pozbywania się niechcianych włosków, ale czasami wiąże się z niepożądanym skutkiem ubocznym: wysypką po goleniu lub, jak to się powszechnie nazywa, podrażnieniami po goleniu zarostu. Zaostrzenie tego stanu nie tylko źle wygląda ale może być bolesne i irytujące.

Co powoduje podrażnienia po goleniu?

Każdy barber Ci powie, że podrażnienia po goleniu zarostu występują zazwyczaj, gdy żyletka uszkadza skórę i mieszki włosowe, powodując ich stan zapalny. Więc kiedy pojawia się wysypka po goleniu, pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić jest wymiana swojej maszynki bo może okazać się że jest ona już po prostu stara i tępa. Jeśli jednak niedawno wymieniałeś ostrze czas przyjrzeć się Twojej technice. Jeśli golisz się pod włos, może to spowodować wysypkę po goleniu, gdy ostrze szarpie za włosy, odciągając je od skóry i uszkadzając mieszki włosowe. Dobry barber zawsze goli brodę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów na niej i czas, abyś Ty też zaczął stosować tę sprawdzoną technikę.

Sposoby na zapobieganie podrażnieniom skóry

Niezależnie od tego, czy chodzi o dostosowanie technik golenia, wprowadzenie produktów przyjaznych dla skóry, czy też unowocześnienie maszynki, skonsultowaliśmy się z najlepszymi berberami w zakresie pielęgnacji, aby uzyskać wskazówki, które zapewnią Ci jak najgładsze i bezpieczniejsze golenie. W rzeczywistości proces golenia rozpoczyna się, zanim weźmiesz do ręki maszynkę. Co więcej, dzięki naszym wskazówkom uzyskasz znacznie dokładniejsze golenie, a Twoja skóra będzie zdrowsza.

Przede wszystkim każdy barber Ci powie, że najbardziej odpowiednim momentem na golenie jest chwila, gdy jesteś świeżo po prysznicu lub gdy w odpowiedni sposób nawilżysz skórę. Odpowiednie kosmetyki do golenia i Ciepła woda sprawią, że pory na skórze będą otwarte, a włosy będą bardziej miękkie, co zapewnia gładsze golenie. Co więcej, jeśli złuszczanie skóry na twarzy nie jest częścią Twojej regularnej pielęgnacji, czas zacząć wprowadzać je w życie. Dwa do trzech razy w tygodniu to optymalna ilość dla utrzymania zdrowej skóry tak więc znajdź dobry sklep i zaopatrz się w peeling do skóry twarzy. Tylko nie szoruj zbyt mocno, bo pozbędziesz się warstwy ochronnej naskórka. Poza tym, znajdź dobry barber shop i kup w nim niezbędne kosmetyki do golenia, którego nigdy nie powinieneś wykonywać na sucho. Zawsze przed użyciem maszynki nałóż krem do golenia, aby w ten sposób zmiękczyć zarówno włosie, jak i skórę. Dzięki dobrym i sprawdzonym kosmetykom ostrze będzie ślizgać się po skórze, minimalizując powstawanie podrażnień po goleniu.

Jak pozbyć się podrażnień?

Jeżeli mimo wszystko wystąpiły u ciebie podrażnienia po goleniu zarostu starzy barberzy i na to mają swoje sztuczki. W zasadzie Twoja skóra sama w dość szybkim czasie naturalnie naprawi uszkodzenia, ale aby przyspieszyć ten proces, odwiedź sprawdzony barber shop i kup w nim balsam po goleniu lub krem nawilżający, który pomoże ukoić i odżywić skórę. Aby szybko uzyskać natychmiastową ulgę, przełóż myjkę pod zimny kran i przyłóż ją do skóry na twarzy przez 15 do 20 minut. Jeśli jest naprawdę źle, pomoże dostępny bez recepty krem z antybiotykiem, ale pamiętaj, by najpierw skonsultować jego użycie ze swoim farmaceutą.