Jak zacząć sprzedawać na allegro?

Sprzedawanie na Allegro nie jest trudne

Jako jedna z najpopularniejszych internetowych platform handlowych, Allegro stało się praktycznie nieodłącznym elementem codzienności ponad 20 mln użytkowników w Polsce. Jeśli naszym celem staje się prowadzenie efektywnej sprzedaży drogą on-line, biorąc pod uwagę powyższe dane, zdecydowanie warto rozważyć przeniesienie swojego biznesu właśnie na tę platformę. Mimo, że rozpoczęcie naszej przygody z Allegro może wydawać się dość skomplikowane, okazuje się, że poza dobrymi chęciami, potrzebna nam będzie w tym przypadku co najwyżej umiejętność podstawowej obsługi komputera.

Jak zacząć sprzedawać na Allegro?

Od czego zatem zacząć? Aby założyć konto naszej firmy na portalu Allegro, w pierwszej kolejności konieczne jest wypełnienie formularza rejestracyjnego znajdującego się w prawym górnym rogu strony. Musimy wówczas zdefiniować unikalny niepowtarzalny login, który przy okazji stanowić będzie nasz znak rozpoznawczy. Na tym etapie konieczne jest też wskazanie numeru NIP naszej firmy oraz konta bankowego. Kolejnym krokiem pozostaje aktywacja konta poprzez tzw. przelew weryfikacyjny w kwocie 1,01 zł, który oczywiście w przeciągu kilku dni zostanie zwrócony na nasz rachunek. Po ustawieniu warunków sprzedaży możliwe jest już wystawienie naszej pierwszej oferty. Poszczególne parametry możemy ustawiać dowolnie, według naszej indywidualnej koncepcji. Na koniec pozostaje jeszcze aktywowanie wypłat środków, aby możliwy był ich swobodny transfer między platformą a naszym kontem bankowym – tu już pozostaje tylko aktywowanie usługi Allegro Finanse.

Aby zaistnieć i samodzielnie wybić się w internetowej branży handlowej, należy liczyć się z ogromnym nakładem naszej pracy, koniecznością nabycia odpowiedniej wiedzy oraz poniesienia ogromnych kosztów startowych (hosting, stworzenie regulaminu, promocja marki, zatrudnienie informatyków, grafików itp.). Stąd też współpraca z platformą, jaką jest Allegro (zwłaszcza na początku naszej kariery), to najprostszy i najbardziej opłacalny sposób prowadzenia sprzedaży drogą elektroniczną.

Allegro to wysoka pozycja na rynku oraz jakość sama w sobie. Swój wizerunek od samego początku możemy więc kreować w oparciu o stabilność i zaufanie, na które marka ta pracowała latami. Co więcej, w tym przypadku korzystamy z gotowej już przestrzeni serwerowej, atrakcyjnego zaplecza wizualizacyjnego, promocyjnego itp.

Allegro to uczciwość. Weryfikacja tożsamości każdego użytkownika daje kupującemu poczucie pewności, że po drugiej stronie ekranu fizycznie znajduje się inna osoba, z którą łączy nas wspólny interes. Świadomość tę dodatkowo wzmacnia Program Ochrony Kupujących, system komentarzy i opinii oraz program Standard Allegro. Wszystko to przekłada się oczywiście bezpośrednio na samą sprzedaż. Dla przykładu warto wspomnieć, że dokonanie pierwszej transakcji w nowo otwartym sklepie internetowym to czasami kwestia kilku tygodni, w czasie gdy ten sam użytkownik na Allegro jest w stanie dokonać jej już w dniu założenia konta. Zamiast mozolnie pracować nad pozyskiwaniem zaufania klientów, możemy zatem skupić się na przygotowywaniu naprawdę dobrej i ciekawej oferty. Nie należy zapominać, że dzięki portalowi Allegro, do każdego naszego ogłoszenia dostęp od razu zyskuje kilka milionów użytkowników.

Korzystne usługi to oczywiście najlepszy rynkowy marketing, który zawsze się obroni. Możliwość ustawienia sprzedaży ratalnej, czy też wykupienia dodatkowej usługi Allegro Smart to szansa na sprzedaż wyższą nawet o 20%. Jako nowoczesna platforma z najwyższej półki, Allegro zapewnia swoim użytkownikom również dostęp do najwygodniejszej formy płatności, jaką pozostaje oczywiście system PayU – darmowy zarówno dla klientów, jak i sprzedających.

Portal internetowy Allegro współpracuje z najlepszymi spośród największych platform wysyłkowych. Umożliwienie klientom stałego dostępu do paczkomatów InPost, czy wysokiej jakości usług kurierskich z serwisu sendit.pl, zdecydowanie zachęcają do zakupów nigdzie indziej tylko właśnie tutaj. Dla samego sprzedającego oznacza to jeszcze jedną dodatkową korzyść – możliwość automatycznego generowania listów przewozowych (bez konieczności ich przepisywania, czy przeklejania).

Allegro to przyjemna dla oka szata graficzna, przejrzysty interfejs oraz intuicyjna obsługa poszczególnych funkcjonalności portalu. Bardzo czytelne instrukcje obsługi dla początkujących oraz możliwość uzyskania wsparcia na każdym etapie realizacji zlecenia to korzyści, dzięki którym portal nie tylko nie traci na swojej atrakcyjności, ale wciąż poszerza grono swoich zwolenników.

Po więcej informacji na temat sprzedawania na allegro, zapraszamy pod adres https://blog.sky-shop.pl/jak-zaczac-sprzedawac-na-allegro/