Królewski relaks w ogrodzie

mięso smażące się na grillu

Kiedy za oknem robi się ciepło, coraz chętniej spędzamy czas w ogrodzie, na balkonie czy tarasie. Sięgamy wówczas po zimne napoje, a wśród jedzenia królują grillowane potrawy. Podpowiadamy, jak stworzyć klimatyczne miejsce do relaksu, zarówno w samotności, jak i w grupie znajomych.

Obowiązkowe sprzęty

Jeżeli kochasz przyrządzanie potraw na świeżym powietrzu to niezbędny okaże się wysokiej jakości grill. Na rynku możesz znaleźć węglowe i gazowe modele. Te pierwsze, szybko się psują i zazwyczaj posłużą nam jedynie na jeden sezon. Grill ogrodowy gazowy to rozwiązanie na lata! Przyrządzanie potraw jest jeszcze prostsze i zdrowsze. Zastosowana technologia pozwala równomiernie zgrillować mięso, ryby czy warzywa. Nie musisz obawiać się przypalenia czy zimnego dania. Zamykana porywa chroni przed utratą ciepła. Z urządzenia możesz korzystać nawet podczas deszczu czy wiatru. Dzięki jeżdżącej podstawie łatwo go przestawisz w inne miejsce. Kontrola nad ogniem minimalizuje ryzyko wywołania pożaru, dlatego grill gazowy możesz wstawić do drewnianej altany. Minimalistyczny design sprawia, że urządzenie nie rzuca się w oczy. Schludnie wyglądający sprzęt to podstawa każdej strefy relaksu. Stawiaj na sprawdzone rozwiązania!

Wypoczynek, jak ze snów

By lepiej zadbać o swoich gości i samem zaznać błogiego odpoczynku warto stworzyć praktyczne miejsce, w którym nie tylko zjesz pyszną kolację, ale także poczytasz książkę czy nadrobisz zaległości w oglądaniu seriali. Niezwykle komfortowe są narożniki i sofy, wyposażone w miękkie poduchy to świetne rozwiązanie. Sprawdzą się zarówno na dużych tarasach, jak i w mniejszych przestrzeniach. Innym pomysłem, równie praktycznym, jest inwestycja w stół i zestaw krzeseł.

Praktyczne dodatki

Swoje miejsce do relaksu uzupełnij o stylowe dodatki. Na zestaw wypoczynkowy zarzuć koce, które w chłodniejsze wieczory Cię ogrzeją. Jesienią warto postawić praktyczny parasol grzewczy lub promiennik. Nastrój zbudujesz za pomocą klimatycznego oświetlenia. Z pewnością przydadzą się lampki LED i świece o ulubionym zapachu. Dzięki tym kilku prostym elementom Twój ogród, taras czy balkon zamienią się w prawdziwą oazę spokoju, do której będziesz chciał codziennie wracać.