Potrzeby przemysłu spożywczego – przetwornik wagi PW37P

Mężczyzna pracuje w gastronomii

Wobec rozwiązań stosowanych w przemyśle spożywczym obowiązują szczególne wymagania. Dotyczy to w zasadzie wszystkich wykorzystywanych maszyn, urządzeń i innych elementów. Wymagana jest przede wszystkim najwyższa higieniczność. Wymóg ten stawia się również czujnikom wagowym. Dlatego w przemyśle spożywczym stosuje się przetwornik PW37P. Zapoznajmy się z nim nieco bliżej.

Czujnik wagi z certyfikatem najwyższego poziomu higieny

Czym jest czujnik wagowy PW37P? To przetwornik, który powstał specjalnie z myślą o przemyśle spożywczym. Mowa o czujniku single-point, skonstruowanym tak, aby spełniać najwyższe wymogi w zakresie higieny. Konsekwencją tego jest przyznanie certyfikatu EHEDG. To jeden z najbardziej prestiżowych certyfikatów, potwierdzający maksymalnie wysoki poziom higieniczności danego elementu. Dlatego też z czujnika wagowego PW37P można korzystać w branży spożywczej zupełnie bez żadnych obaw.
Wysoka higiena gwarantowana przez omawiany czujnik wagowy jest konsekwencją kilku rozwiązań, zastosowanych przez konstruktorów. Po pierwsze całość konstrukcji wykonano z jakościowej stali nierdzewnej. Zrobiono to tak, aby nie powstały żadne szczeliny. W budowie nie dostrzeżemy też krawędzi. Oznacza to, że zanieczyszczenia zwyczajnie nie mają gdzie się gromadzić. Dodatkowo przetwornik jest hermetycznie szczelny, a jego powierzchnia została przystosowana pod wymogi określone w dokumencie Clean in Place. Oznacza to, że czyszczenie powierzchni jest niezwykle wręcz proste i szybkie.

Solidny i wszechstronny czujnik wagi

Tym, co wyróżnia czujnik wagi PW37P są solidność i wszechstronność zastosowania. Jakościowe i wytrzymałe materiały gwarantują wysoką odporność chemiczną. Ponadto urządzenie cechuje się wysokim poziomem szczelności, dobrze znosi pracę w wilgotnym otoczeniu i posiada wysoką sztywność skrętu. Standardowe wymiary sprawiają, że urządzenie pasuje niemalże do każdego systemu. Posiada złącze M12 oraz trzy zakresy znamionowe, przy czym największy sięga aż do 200 kg. Daje to duże możliwości w zakresie możliwych zastosowań tego elementu.