Części do telefonów

Naprawiony telefon i zmienione części w nim

Codzienna eksploatacja telefonów komórkowych wiąże się z tym, że często ulegają uszkodzeniom. Biorąc jednak pod uwagę, jaki jest koszt nowego aparatu, warto znaleźć sklep gsm, który pozwoli na zakup części do telefonów komórkowych i wymianę tych uszkodzonych. W ten sposób można sporo zaoszczędzić i wydłużyć okres eksploatacji aparatu nawet o 2-3 lata pamiętając i niskich cenach serwisu.

  1. Części do telefonów – które da się wymienić?
  2. Serwis telefonów komórkowych – czy można to zrobić samemu?
  3. Narzędzia do naprawy smartfonów
  4. Jak kupować części do telefonów?

Kupując części do smartfonów, trzeba pamiętać, że nie jest to takie proste. Znając jednak zasady, jak naprawia się telefony, można to zrobić z dużą łatwością online, mając profesjonalną obsługę.

Części do telefonów – które da się wymienić?

Do awarii smartfona może dojść z wielu przyczyn. Część uszkodzeń można naprawić, podczas gdy inne praktycznie skazują telefon na wyrzucenie do śmieci, gdyż naprawa okazuje się nieopłacalna. Na szczęście najbardziej popularne uszkodzenia da się wyeliminować dość prosto. Każdy sklep gsm potwierdzi, że tym, co najczęściej ulega uszkodzeniu, jest ekran. Stłuczony wyświetlacz zdarza się prawie każdemu użytkownikowi telefonu. Wyświetlacze można jednak stosunkowo łatwo wymienić, gdyż w ofercie każdy sklep GSM ma ekrany do większości popularnych modeli smartfonów. Oryginalne części do wymiany ekranu można nabyć dla praktycznie każdej marki smartfonów, a nawet tabletów. Firmy sprzedają takie części także dla klientów indywidualnych, a nie tylko dla autoryzowanych punktów naprawy.

Telefony, takie jak Sony Xperia, oraz inne często borykają się również z uszkodzoną baterią. Czasem wiąże się to z przegrzaniem lub zamarznięciem, co może trwale uszkodzić baterię telefonu. Baterie można jednak z łatwością kupić, a jej cena co prawda nie należy do najtańszych, jednak jest to zaledwie ułamek ceny nowego telefonu. Niezależnie, czy jest to smartfon Samsung, Huawei, czy Nokia, baterie da się wymienić w większości modeli na rynku i nie ma z tym problemu.

Czasem też dochodzi do uszkodzenia innych części. Popularne są pęknięcia obudowy. To akurat nie stanowi żadnego problemu, gdyż obudowę można dokupić i łatwo wymienić w serwisie, a klient nie musi na to długo czekać. Czasem jednocześnie uszkodzeniu ulegają głośniki, mikrofony, lub gniazda ładowania lub wejścia na słuchawki. Je też można wymienić w większości modeli. Jeśli jednocześnie pęknie szybka, wymiana będzie nieco droższa, ale naprawa dalej będzie dużo tańsza, niż kupno nowego produktu. Jeśli charakterystyka użytkowania telefonu jest taka, że szybka pęka regularnie, warto zainwestować w szkło ochronne lub przynajmniej folię, która zabezpieczy przed porysowaniem. Można je nabyć w każdym sklepie z GSM nawet do iPhone i innych marek.

Serwis telefonów komórkowych – czy można to zrobić samemu?

O ile akcesoria gsm są relatywnie łatwe do kupienia, nie zawsze naprawa także będzie tak łatwa. Samemu można na przykład nałożyć folię ochronną na telefon, jednak specjaliści odradzają, by wymieniać samemu całe ekrany. Oryginalne części są tak wykonane, że nie zakłada ich się tak łatwo, a także mogą pojawić się trudności w demontażu uszkodzonych części. Akcesoria, takie jak baterie, a nawet obudowy w wielu modelach można jednak wymienić samemu. Trzeba jednak pamiętać, by kupować oryginalne części, gdyż w przeciwnym razie naprawa będzie niemożliwa.

Narzędzia do naprawy smartfonów

Często akcesoria i części do telefonów, które są łatwo dostępne w ofercie, wymagają posiadania specjalistycznych narzędzi. Można wtedy skorzystać z pomocy improwizowanych narzędzi, by problem zniknął, jednak nie zawsze będzie to możliwe. Rynek narzędzi do tego typu napraw jest jednak rozbudowany, więc można nawet kupić podstawowy zestaw narzędzi do naprawy smartfonów. Pasują one do wszystkich marek, nawet takich jak Apple. Znajdując w hurtowni odpowiednie części zamienne, można więc naprawić większość usterek. Czasem lepiej jednak nie robić tego samemu, gdyż można całkowicie uszkodzić urządzenie. Nie mając pewności, czy naprawa się powiedzie, lepiej udać się do profesjonalnego serwisu dla firm i osób indywidualnych. Zawsze można też zdalnie skorzystać z kontaktu, by wstępnie dowiedzieć się, czy naprawa będzie się opłacać.

Jak kupować części do telefonów?

Najważniejsze jest to, by kupować oryginalne części zamienne. Tylko to gwarantuje długą żywotność produktów, a także pełną kompatybilność. Czasem można kupić na przykład ładowarki, które nie są oryginalne, jednak nabywając na przykład ekrany, chipy do płyt głównych lub inne elementy tego typu, lepiej nie ryzykować. W dobrym sklepie każdy towar będzie dokładnie opisany i pozwoli na precyzyjny zakup. Warto pamiętać, że tylko raz ma się szansę na naprawę wielu elementów, gdyż wielokrotne rozkładanie telefonu może go całkiem zniszczyć. W razie błędnego zakupu warto od razu zwrócić towar i wymienić go na prawidłowy, zwłaszcza że w wielu sklepach darmowa wysyłka jest standardem.

Części do telefonu