E-commerce. Jak tanio i szybko wysłać paczkę do Niemiec?

Mężczyzna wysyłam kurierem paczke do Niemiec

Artykuł partnera.

Niemcy to najważniejszy pod względem handlowym sąsiad naszego kraju. Dla Niemiec Polska to z kolei piąty najważniejszy partner w wymianie zagranicznej, ale wielkość faktycznej wymiany handlowej jest trudna do oszacowania. Zwłaszcza na tak połączonych rynkach jak te w krajach Unii Europejskiej. Niemiecka gospodarka to również dobry partner dla naszych małych i średnich firm, a niemieccy konsumenci stanowią liczne grono nabywców towarów od polskich producentów i rzemieślników. To, co stymuluje wymianę handlową między oboma krajami, to prężnie działające firmy kurierskie, które umożliwiają tanią i szybką wysyłkę paczek do Niemiec.

Jak wysłać paczkę do Niemiec?

Wysyłka paczki do Niemiec nie różni się niczym od wysyłki do odbiorcy w kraju. Kuriera można zamówić bezpośrednio na stronie firmy kurierskiej, ale jeśli szukamy oszczędności, to warto skorzystać z usług brokera kurierskiego. Ten pośrednik między firmą kurierską a nadawcą paczki do Niemiec, to firma, która pozwala zaoszczędzić konkretne sumy. Szczególnie jeśli wysyłamy paczki do innych krajów regularnie. Jak to się dzieje? Broker podpisuje z firmą kurierską długoletnią umowę, a tym samym otrzymuje konkurencyjną cenę za przesyłkę. Następnie umożliwia poprzez swoją stronę internetową wysyłkę paczek w dowolnym, pożądanym kierunku. Niska cena w tym przypadku, nie oznacza niższej jakości usługi. Klient końcowy otrzymuje dokładnie taką samą usługę, jaką zamówiłby na stronie przewoźnika. Przesyłka do Niemiec z brokerem kurierskim to najtańsza opcja na rynku.
Paczka do Niemiec

Czy konieczne jest zawieranie długoterminowych umów?

Broker przesyłek kurierskich to pośrednik, który umożliwia wysyłkę nawet jednej paczki, a opcja ta jest dostępna dla osób prywatnych, jak i firm. Nie musisz zakładać konta w serwisie, ale jeśli rozważasz regularną wysyłkę, to warto nawiązać stałą współpracę. Cena za przesyłkę zależy od ilości wysyłanych paczek, ale warto rozważyć wszystkie za i przeciw takiego modelu współpracy. Jednakże, jeśli wysyłki są nieregularne lub dynamicznie zmieniają się ich kierunki, to można korzystać z pośrednictwa w wysyłce paczek bez zobowiązań, każdorazowo opłacając przesyłkę przed nadaniem. Bez względu na to, czy wysyłasz regularnie czy okazjonalnie, oferta brokera kurierskiego Boxfox będzie najlepszym wyborem.

Cennika przesyłek do Niemiec

Cennik przesyłek międzynarodowych jest zróżnicowany, a porównując ceny, warto zwrócić uwagę, nie tylko na samą cenę paczki, ale i na warunki oferowane przez konkretnego przewoźnika. W przypadku kuriera GLS posiadanie drukarki nie jest konieczne, a paczkę można wysłać również do punktu odbioru, tzw. punktu SzybkaPaczka (opcja dostępna jest dla kilku krajów w Unii Europejskiej). Możliwość ta jest szczególnie cenna, jeśli w momencie nadania nie posiadamy drukarki niezbędnej do wydrukowania etykiety nadawczej. Ceny przesyłek za granicę są głównie uzależnione od odległości, jaką przesyłka musi pokonać od nadawcy do adresata. Im ta odległość jest większa, tym cena będzie wyższa. Niemcy to nasz najbliższy sąsiad, więc koszt nie będzie wysoki. Cena paczki do Niemiec będzie w dużej mierze uzależniona również od jej ciężaru. Im większa paczka, tym cena za przesyłkę będzie wyższa.

Wysyłka paczki do Niemiec to zaledwie kilka kliknięć. Sam proces nadawania jest przejrzysty i nie powinien sprawić najmniejszego problemu. Prawidłowe zabezpieczenie paczki pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek, a płatności internetowe jeszcze bardziej skrócą całą procedurę. Cała operacja nadawania i wysyłki nie powinna zająć więcej niż 24 godziny, a później pozostaje tylko czekać, aż paczka trafi do swojego adresata. Aby umilić ten czas oczekiwania, firmy kurierskie udostępniają tracking, dzięki któremu można na bieżąco śledzić drogę przesyłki. Bez względu na fakt, czy twój e-commerce wysyła paczki typu business-to-business czy też business-to-customer z Boxfox otrzymasz najkorzystniejszą ofertę cenową na rynku międzynarodowych przesyłek kurierskich.