Jak wybrać najlepsze konto dla studenta?

Mężczyzna stoi w bibliotece i szuka książek

Szukasz oferty niedrogiego konta bankowego? Jeśli masz mniej niż 26 lat, sprawdź propozycje konta dla studenta. Sprawdźmy, jak w prosty sposób wybrać niedrogi rachunek na każdą kieszeń.

Czym jest konto dla studenta?

Konto dla studenta to zwykły rachunek bankowy, z którego mogą korzystać osoby w wieku od 18 do 26 roku życia. Co jednak istotne, wcale nie muszą mieć one statusu studenta, aby korzystać z preferencyjnych warunków związanych z otwarciem takiego konta. A na czym polegają te warunki?

Największą zaletą konta dla studenta jest jego cena. Nie da się ukryć, że czasy, gdy każdy bank oferował prowadzenie rachunku bankowego za darmo, już minęły. Obecnie za korzystanie z konta osobistego trzeba płacić. Jednak w przypadku wersji konta dla studenta te opłaty są po prostu niższe, a czasem można ich w ogóle uniknąć.

Do tego z kontem studenckim wiąże się wiele dodatkowych promocji i rabatów, które można wykorzystać u partnerów banku. W ten sposób za różne zakupy stacjonarne bądź w sieci można płacić mniej. Ponadto dochodzą różnego rodzaju nagrody, które można uzyskać, aktywnie korzystając z różnorodnych ofert promocyjnych.

Dodajmy jeszcze, że konta dla studentów są bardzo nowoczesne, a banki oferują w takim przypadku dostęp do wielu nowinek technologicznych i gadżetów. Wszystko po to, aby ułatwić i przyśpieszyć młodym klientom dokonywanie transakcji płatniczych. Stąd możliwość korzystania z naklejek i opasek zbliżeniowych oraz elektronicznych portfeli.

Jak znaleźć tanie konto dla studenta?

Niedrogie konto dla studenta można znaleźć stosunkowo łatwo. Oczywiście, jeśli się wie, gdzie go szukać. A jednym z takich miejsc jest ranking kont studenckich. Znajdziesz w nim przegląd przeróżnych ofert bankowych, co pozwoli ci je błyskawicznie porównać i wybrać najlepsze z nich.

Konto dla studenta to świetny sposób, aby płacić mniej za rachunek bankowy. Co istotne, wcale nie trzeba studiować, aby w pełni cieszyć się jego zaletami. Dlatego, jeśli masz mniej niż 26 lat, załóż konto dla studenta i płać mniej za korzystanie z nowoczesnej bankowości.

Na co zwrócić uwagę, otwierając konto dla studenta?

Jedną z kluczowych kwestii, na które warto zwrócić uwagę, wybierając konto dla studenta, są koszty z nim związane. Chodzi tu o wszelkiego rodzaju opłaty za:

  • prowadzenie konta,
  • posiadanie karty płatniczej,
  • przelewy bankowe,
  • wypłatę gotówki z bankomatu.

Tych opłat może być też więcej, dlatego przed otwarciem danego rachunku warto przejrzeć tabelę opłat i prowizji. Dzięki temu nie będziesz niemile zaskoczony pod koniec miesiąca, gdy bank naliczy różnego rodzaju opłaty.

Poza tym dokładnie zapoznaj się z warunkami, dzięki którym możesz uniknąć części prowizji. Czasem wystarczy wykonać kilka płatności kartą lub zapewnić jakieś minimalne wpływy na konto, aby korzystanie z niego było zupełnie darmowe. Do tego, w niektórych bankach możesz bezpłatnie wypłacić pieniądze z bankomatu w ramach określonego limitu. Po prostu, jeśli dobrze poznasz zasady korzystania ze swojego konta, nie będziesz za nie przepłacał.

Pamiętaj jednak, że koszty takiego konta to nie wszystko. Dowiedź się także, jakie usługi dodatkowe oferuje dany bank w ramach rachunku studenckiego. Jeśli zamierzasz skorzystać ze studenckiej wymiany międzynarodowej lub wybierasz się do pracy czy na wakacje za granicę, sprawdź, czy możesz wyrobić sobie kartę wielowalutową. Do tego sprawdź warunki korzystania z kantoru walutowego online, o ile dany bank taką usługę oferuje.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kontomaniak.pl